Pracownia RTG zębów

12 268 08 88

12 268 08 88

785 570 751

785 570 751

Rydlówka 44/LU. 2

Rydlówka 44/LU. 2

30-363 Kraków (okolice Tesco Kapelanka / Rondo Matecznego)

RTG panoramiczne Gendex

Rodzaje zdjęć RTG

Zdjęcie punktowe

Bezbolesne punktowe prześwietlenie zębów ukazuje wybrany przez specjalistę przed zabiegiem obszar łuku zębowego. Rentgen zębów tego rodzaju wykonywany jest podczas leczenia kanałowego, przed usunięciem zęba oraz w diagnostyce i leczeniu stanów zapalnych miazgi i tkanek wokół zęba. Punktowe prześwietlenie zębów oferuje dokładny obraz w wysokiej rozdzielczości.

Zdjęcie pantomograficzne

Pantomogram jest to bezbolesny zabieg rentgenowski wykonywany celem uchwycenia panoramy całego uzębienia, skroni i zatok. RTG panoramiczne zębów pozwala odpowiedzieć na pytanie czy dana osoba posiada próchnice oraz stwierdzić jakość procesu leczenia kanałowego i zmian zapalnych jamy ustnej. Zdjęcie panoramiczne zębów wykonuje się również obowiązkowo przed przystąpieniem do leczenia ortodontycznego oraz chirurgicznej ekstracji (usunięcia zęba).

Zdjęcie cefalometryczne

Rentgen zęba i bocznej strony czaszki pozwala na zobrazowanie struktur kostnych, zębowych i skórnych pacjenta. Aparaty rentgenowskie potrafią uwidocznić zatoki przynosowe, podniebienie i tkanki miękkie twarzy. Zdjęcia cefalometryczne wykonuje się przede wszystkim w ortodoncji do oceny wzrostu kostnego i pomiarów w diagnostyce oraz leczeniu. Cefalometryczne RTG zęba wykonuje się cyklicznie w leczeniu ortodontycznym celem porównania zmian mających miejsce od początku do końca leczenia oraz oceny ogólnej poprawy zgryzu.

Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych

W ramach oferty wykonywane są także zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych pozwalające zdiagnozować zmiany i zaburzenia czynnościowe stawów skroniowo-rzuchwowych. Rentgen stomatologiczny tego typu to obowiązek w przypadku urazu skroni, żuchwy lub podejrzeń choroby zwyrodnieniowej. Zdjęcie RTG pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości i jest podstawą w kierunku realizacji leczenia.

Sprzęt

Zdjęcia rentgenowskie w naszej pracowni RTG są wykonywane przy pomocy najwyższej jakości i bezpieczeństwa operatorów RTG firmy Gendex, światowego lidera w obszarze RTG.

Godziny otwarcia

PON. - PT. 9:00 - 18:30

Rentgen stomatologiczny wykonywany jest od ręki w ciągu zaledwie 3 minut

© www.rtgzebow.pl - Pracownia RTG